• Historie baletní školy Olgy Kyndlové

  • Baletní přípravka SOP vznikla v lednu 1995 na podnět tehdejšího šéfa baletu Otty Šandy s podporou zakládajícího ředitele SOP Karla Drgače. U vzniku byli od počátku tanečník a pedagog baletu SOP a dlouholetý sólista baletu Státního divadla v Ostravě (dnes Národní divadlo Moravskoslezské) Libor Bernklau  absolvent Pražské Taneční Konzervatoře a tanečnice baletu SOP Mgr. Olga Kyndlová absolventka Konzervatória v Bratislavě a taneční pedagogiky na Pražské  HAMU.

    Už v prvním roce existence školy začaly vybrané děti účinkovat v operních, později i v baletních inscenacích na jevišti Státní opery Praha  a  je tomu tak dodnes. Z mnoha těch, které prošly Baletní přípravkou SOP jsou profesionální tanečníci, nebo studují na Tanečních Konzervatořích, kam každý rok úspěšně složí přijímací zkoušky  průměrně 4-6 žáků.

    V roce 2004 se výuka rozšířila o Moderní tanec. Kurzy Moderního tance jsou  zaměřeny na taneční techniku  které základy položila americká tanečnice Martha  Graham a jsou určeny pro ty, kteří absolvovali základy klasického tance a chtějí dále rozvíjet své taneční a pohybové dovednosti. M1 je určena pro děti 9-12 let - začátečníky a mírně pokročilé. M2 navštěvuje mládež 13-20 let. Procvičuje se zde technika a hlavní náplní je nácvik tanečních choreografií.