• Události

 • Informace o Výuce BŠOK v nouzovém stavu

  Od 12. října 2020 se z důvodu nařízení vlády ČR ruší výuka v BŠOK. Po dobu Nouzového stavu budou lekce online přes aplikaci Zoom, i přes Facebook, stejně jako na jaře 2020 v době karantény.

  Trénink trvá cca 40 minut.

  Online trénink není plnohodnotnou náhradou za lekce v baletním sále, je to cesta k udržení fyzické kondice a dobré nálady.

  Po ukončení Nouzového stavu nabídneme všem náhradní lekce za zameškanou výuku.

   

  Orientační doporučení:

  Trénink úroveň A je určená pro nejmenší děti, které ještě nemají zvládnuté prvky klasického tance, necvičí u baletní tyče. Cviky jsou zaměřené na rozvoj pohybové paměti, koordinaci těla, zlepšení držení těla a zvyšování pohyblivosti. (ročník K0, B1, případně K2)

  Trénink úroveň B už cvičí prvky klasického tance u tyče v pomalém tempu a v jednoduchých kombinacích, převážně čelem k tyči, kdy se drží oběma pažemi, ale už i bokem k tyči s uplatněním Port de bras (ročník B3, K2, M1, případně M2)

  Trénink úroveň C je nejnáročnější, cvičí se bokem k tyči, v rychlejším tempu, kombinace jsou o něco složitější, více Port de bras, zvyšování rozsahu končetin. Trénink vyžaduje pohybovou paměť a samostatnost. (B5,7, K4,6, M1, M2, dospělí-rodiče)

  Cvičení podle Kniaseff je forma klasického baletního tréninku, ale cvičí se na podlaze v leže, můžou ho cvičit úplně všichni.

  Pro děti a mládež z M1 a M2 doporučuji vyzkoušet vše.

   

  Skladba tréninku je přizpůsobená domácím prostorovým podmínkám. Cvičení je v pomalém tempu, tudíž nedává možnost dělat zbytečné chyby a pěstovat tak špatné pohybové návyky. Kombinace prvků jsou jednodušší, často se opakují a tím upevňují pohybové stereotypy.

  Online výuka nemůže nahradit účast na baletním sále a osobní přístup pedagoga, ale nevzdáváme to a nepodléháme nečinnosti při čekání na lepší časy.

   

  Od pondělí 9. listopadu jsou tréninky od 17,00 hodin

  Pondělí úroveň A

  Úterý úroveň B

  Středa úroveň C

  Čtvrtek Kniaseff

  K přihlášení je potřeba Aplikaci Zoom stáhnout do počítače, případně mobilu a pak se připojit.

  O změně budu informovat mailem, nebo SMS

 • Udělení cen v mezinárodní virtuální taneční soutěži INTERNATIONAL DANCE COMPETITION STAGE

  Dnes 10.11.2020  byly udělené další ceny na mezinárodní virtuální taneční soutěži INTERNATIONAL DANCE COMPETITION STAGE, která se konala v hlavním městě Makedonie 7.11.2020. Speciální cenu poroty Best talent Mini a účast zdarma na IDCS v roce 2021 pro Katrinu Zaytyevu a Speciální cenu poroty Best talent Kids a účast a ubytování zdarma na IDCS v roce 2021 pro Alexe Janoucha. Bezplatnou účast na Mezinárodní baletní současné taneční soutěži DOMENICO MODUGNO v Itálii v lednu 2021 pro Alexe Janoucha ???? Gratulujeme k úspěchu

 • Virtuální mezinárodní taneční soutěž INTERNATIONAL DANCE COMPETITION STAGE 2020

  V hlavním městě Makedonie se konala 7.11.2020 virtuální mezinárodní taneční soutěž INTERNATIONAL DANCE COMPETITION STAGE. Velká GRATULACE k vynikajícímu umístění:

  V kategorii do 8 let Clasical ballet sólo:

  1. místo Katrina Zaytseva za Variace se zvonky,

  2. místo Elizaveta Shumaylova za Princezna Florina,

  3. místo Katrina Zaytseva za variaci Pavilon Armidy

  Clasical ballet duo :

  1. místo Katrina Zaytseva a Elizaveta Shumaylova za Ramzé

  Contemporary do 8 let :

  1. místo Katrina Zaytseva za Sen baletky.

  Clasical balet solo do 12 let :

  1. místo Alex Janouch za variaci Colas z baletu Marná opatrnost.

  Clasical ballet duo :

  1. místo Alex Janouch a Sofie Ždrakič za Plameny Paříže

   Gratulujeme k úspěchu

  https://stagecompetition.com/

 • Letní taneční škola 2020

  Letos proběhla letní taneční  škola od  od 17.8- 21.8.2020. Děti měli celkem 5 hodin tance a zábavy. 

 • Národní divadlo - Státní opera

  Naši žáci opět účinkují na prknech Státní  opery v představení Macbeth. Na snímku režisér Martin Čivčák a Mgr. Olga Kyndlová a děti z baletní školy.