• Pedagogové

• Kdo u nás učí:

• Mgr. Olga Kyndlová

Mgr. Olga Kyndlová stála u vzniku Baletní přípravky SOP v roce 1995. Absolvovala studium klasického tance na Konzervatóriu v Bratislavě a pedagogiku tance na Hudební akademii múzických umění v Praze. Tančila ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, ve Státním divadle v Ostravě, v Hudebním divadle Karlín, v Národním divadle a byla dlouholetou členkou baletního souboru Státní opery Praha. V r. 1998-2OOO vyučovala klasický tanec na 1. soukromé taneční konzervatoři a příležitostně vedla tréninky klasického tance v baletním souboru SOP a v Souboru písní a tanců. Od r. 2000 působí jako pomocná režisérka Státní opery Praha. Spolupracovala s významnými českými i zahraničními umělci kupříkladu: Gilbert Blin, Jiří Nekvasil, Emil Fournié, Zdeněk Troška,  Michael Tarant, Anton Nekovar, Pavel Šmok, Lubor Cukr,  Stanislav Moša, Ondřej Havelka,Martin Otava a jiní.

• Libor Bernklau

Libor Bernklau absolvent Státní konzervatoře Praha působil v letech 1980-1993 jako sólista baletu Státního divadla v Ostravě, kde tančil hlavní role klasického i moderního repertoáru a od r. 1989 také vykonával funkci baletního mistra a pedagoga. Souběžně vyučoval na ostravské konzervatoři to jak klasický a moderní tanec, scénickou praxi, tanec s partnerem a na pěveckém oddělení pohybovou a hereckou výchovu. Bohatá je také jeho činnost choreografická. Od r. 1993 působil jako tanečník a pedagog baletního souboru Státní opery Praha a byl u vzniku Baletní-přípravky SOP v r. 1995. V letech 2000 -2006 byl členem operního baletu ND.Od r. 2002 působí jako pedagog tanečních předmětů na muzikálovém oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka. V současné době účinkuje jako host baletu SOP.

• Mgr. Simona Janatová

Simona Janatová vystudovala Učitelství pro 1. st. ZŠ. na Pedagogické fakultě UK. a pedagogiku tance na Hudební akademii múzických umění v Praze. Do r. 1990 byla členkou Baletu Československé televize, kde účinkovala v mnoha hudebně zábavných pořadech (Televarieté, Abeceda)a ve filmech (Jonáš a Melicharová po boku Jiřího Suchého)atd. Působila také v baletním souboru Hudebního divadla Karlín a v letech 1990-92 účinkovala na prestižním operním festivalu v rakouském Salzburgu. Nyní působí jako pedagog tanečního oddělení na ZUŠ Jižní město. Od r. 2004 vyučuje moderní tanec v Baletní škole při SOP. V r. 2007 absolvovala jednosemestrální cyklus seminářů a dílen ,,Lektor taneční výchovy pro děti."

• Mgr. Tereza Adams

• Korepetitoři